Flora Borsi i jej artystyczny autoportret z Profoto A10

Udostępnij post:

Flora to węgierska fotografka realizująca artystyczny portret koncepcyjny. W swoich pracach wykorzystuje połączenie nietuzinkowych stylizacji, które wraz z post produkcją tworzą surrealistyczne obrazy tematycznie koncentrujące się na tożsamości, związkach, emocjach i marzeniach.

„Byłam totalnie zaskoczona, jak łatwo było ustawić lampę błyskową, zwłaszcza gdy używa się magnetycznego pierścienia mocującego Clic Softbox” – wspomina autorka zdjęcia. „Jeśli nie podobało mi się ustawienie oświetlenia, po prostu własnoręcznie przenosiłam je w inne miejsce podczas fotografowania”.

Flora Borsi i jej artystyczny autoportret z Profoto A10

Do wykonania zdjęcia Flora użyła lampy Profoto A10 wraz z Clic Softbox Octa oraz Profoto Connect. A10 to lampa błyskowa Profoto, którą można wyzwalać bezpośrednio na aparacie lub za pośrednictwem pilota poza nim. Jej niewielkie rozmiary i waga w połączeniu z kompaktowym i niezwykle łatwo rozkładanym Clic Softboxem ułatwiają transport na każdą sesję „Całkowicie mogę sobie wyobrazić, że zabieram ten zestaw w torbie podręcznej podczas podróży. Uwielbiam to!” – mówi Flora.

Krok 1

Ustaw statyw z Clic Softbox Octa nieco nad głową modelki, pod kątem 45 stopni.

Krok 2

Zamontuj do softboksa główne źródło światła w postaci Profoto A10 dopinając lampę błyskową za pomocą wbudowanych magnesów Clic.

Krok 3

Załóż w sanki gorącej stopki aparatu wyzwalacz Profoto Connect, aby bezprzewodowo połączyć aparat i lampę błyskową.

Wskazówka:

Clic Softbox Octa występuje w kilku dostępnych rozmiarach: Clic Octa 2’ (60cm), Clic Octa 2.3’ (70cm) czy Clic Octa 2.7’ (80cm). Rozmiar tego softboksa wpływa na rodzaj światła, który uzyskamy za jego pośrednictwem. Im większy modyfikator zastosujemy, tym bardziej miękkie i naturalnie rozproszone światło uzyskamy.

Zobacz więcej obrazów autorstwa Flory Borsi, odwiedź jej stronę internetową.

Ustawienia ekspozycji: 1/500s, f/8, ISO 100

Kup produkty użyte w sesji:

Zapisz się do Newslettera​

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz informacje o naszych najnowszych wpisach inspiracyjnych, wskazówkach, najbliższych wydarzeniach, nowych produktach oraz aktualnych promocjach.

Inspiracje

Zobacz również