Jak kreatywnie używać żeli z Profoto B10X

Udostępnij post:

Specjalista produktowy marki Profoto – Chris Fain aktywnie dzieli się swoją wiedzą na platformach społecznościowych, takich jak YouTube i Facebook. W streamingowych sesjach na żywo prezentuje zalety i możliwości najlepszych lamp błyskowych, których używa na co dzień. Jego pasja do rozwoju umiejętności fotograficznych z produktami Profoto, sprawia, że jest niezwykle popularną i inspirującą postacią w branży oświetleniowej.

Dlaczego lampy Profoto B10X są wyjątkowe?

Lampy studyjne Profoto słyną w branży fotograficznej z powtarzalności błysku najwyższej jakości i prostej obsługi. A Profoto B10X i B10X Plus to wszechstronne i kompaktowe lampy do fotografii i filmu, które łączą w sobie łatwy interfejs użytkownika i światowej sławy niezawodność. Dzięki mocnemu i wydajnemu akumulatorowi, mogą one służyć jako mobilne lampy plenerowe, ale też świetnie się sprawdzą jako lampy studyjne. To, w połączeniu z szeroką gamą modyfikatorów światła Profoto, takich jak: uniwersalne parasole fotograficzne, dedykowane softboxy, reflektory i żele OCF II, umożliwiają zarówno tworzenie jak i uzupełnianie naturalnego światła. Dzięki temu możesz kreatywnie kształtować obrazy z niezwykłą łatwością i pełnym przekonaniem o rezultacie. W każdym momencie, w dowolnym miejscu.

Zobacz jak w trzech prostych krokach Chris Fain kreuje efektowny portret przy użyciu lamp Profoto B10X z żelami OCF II, strumienicą i jednym tylko softboxem.

fot. Chris Fain

Krok 1

Umieść Profoto B10X z żelem OCF II – Full CTO oraz OCF II Snoot, przed modelem pod kątem 45 stopni. W ten sposób oświetlisz modela skupionym światłem przez siatkę i stworzyć z jej cienia wzór na sylwetce postaci.

Krok 2

Na kolejnej lampie B10X zamocuj wrota OCF II Barndoor z niebieskim żelem OCF II. Następnie ustaw to źródło światła pod tym samym kątem, ale z drugiej strony. Regulowane wrota na lampie pomogą kontrolować rozlanie niebieskiego światła.

Krok 3

Umieść Profoto B10X z żelem OCF II – Peacock Blue w zamontowanym Softboksie OCF 1×3′ nad obiektem.

Wskazówka

Kontrolowane niedoświetlenie obrazu w trakcie używania żeli spowoduje, że uzyskasz większe nasycenie kolorów.

Kup produkty użyte w sesji:

profoto b10x
OCF Softbox
OCF speedring
Profoto connect pro
OCF II Barndoor

Zapisz się do Newslettera​

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz informacje o naszych najnowszych wpisach inspiracyjnych, wskazówkach, najbliższych wydarzeniach, nowych produktach oraz aktualnych promocjach.

Inspiracje

Zobacz również