Efektowny portret o charakterze beauty od Lary Gilles

Udostępnij post:

Lara Gilles jest fotografką i retuszerką mieszkającą w Essen w Niemczech, która koncentruje się na fotografii modowej i beauty. Uwielbia wykorzystywać różne sytuacje oświetleniowe poszukując idealnego światła do tworzenia czystych, eleganckich i klasycznych obrazów. Jej prace publikowane są na całym świecie w różnych magazynach, takich jak Harper’s Bazaar, Elle, L’Officiel, Glamour i wielu innych. Poznaj 3 kroki jakie podjęła Lara aby zrealizować efektowny portret o charakterze beauty.

Lara Gilles i jej efektowny portret o charakterze beauty

Krok 1. Aranżacja

Lara zdecydowała się na zielone tło, które w połączeniu ze stylizacją wypracowaną wspólnie przez wizażystkę Oksana Onischuk i modelkę Antę oraz odpowiednim jej oświetleniem zaowocowały efektownym rezultatem.

„Wraz z moim zespołem chcieliśmy stworzyć kolorową sesję beauty, dlatego zdecydowałam się użyć zielonego tła jako akcentu kolorystycznego świetnie współgrającego ze stylizacją modelki.”

Krok 2. Ustawienie głównego źródła światła

Ustaw główne źródło światła (w tym wypadku jest to lampa błyskowa Profoto B1) wpięte w umieszczonym na statywie Softboksem Profoto OCF Octa 3’ nieco nad modelką uzyskując w ten sposób jej naturalne, równomiernie oświetlenie.

Model Profoto B1 to starsza generacja lampy studyjnej, który z powodzeniem może zostać zastąpiony nowymi modelami lamp typu monolight w postaci Profoto B10X czy Profoto B10X Plus.

Krok 3. Ustawienie światła wypełniającego

Ustaw światło wypełniające w postaci Profoto B10X Plus tak, aby odbijało się ono od ekranu umieszczonego po lewej stronie, co stworzy dodatkowy blask w oczach modelki.

Wykonaj kilka zdjęć testowych i sprawdź uzyskiwane efekty. W razie potrzeby zmień moc lampy studyjnej za pomocą pilota zamontowanego na aparacie lub dedykowanym pokrętłem regulującym moc lampy studyjnej.

Wskazówka:

Blendę Reflector Sunsilver/White można użyć do wykreowania odblasku, aby dodać punktowe światło lub uzyskać efektowny „blik” w oczach modelki. Strona Sunsilver może skierować mocne światło w określone miejsca, podkreślając detale lub tworząc wyraziste punkty świetlne. W tym wypadku odblask blendy świetnie łączy się z zielonym tłem tworząc efektowny, złoty blask.

Zobacz więcej obrazów autorstwa Lary Gilles, odwiedź jej stronę internetową oraz konto na Instagramie.

Ustawienia ekspozycji: 1/160s, f/16, ISO 100

Kup produkty użyte w sesji:

B10X Plus
B1X
OCF Softbox Octa
Collapsible Reflector SunSilverWhite
Connect Pro
Inspiracje

Zobacz również