Mira i Thilda tworzą efekt ożywającego obrazu z Profoto B10

Udostępnij post:

Mira i Thilda to duet Szwedzkich fotografek, których styl fotografowania cechuje się charakterystycznym podejściem do tematów i technik, które to łączą się w jednym niepowtarzalnym zestawieniu. Ich prace są znane z nietuzinkowych kompozycji, głębokiej emocjonalności i zmysłowości przekraczających granice konwencjonalnej fotografii.

„Lubimy, gdy fotografowanie jest dość proste i nie jest skomplikowane, więc do wykonania tego zdjęcia użyłyśmy Profoto B10 jako jedynego źródła światła. Ze względu na chęć wykreowania pięknego i naturalnie wyglądającego światła połączyłyśmy naszą lampę z Softboksem RFi Octa 4’.”

Softboksy oktagonale z oferty Profoto występują w różnych rozmiarach i liniach. Ich wersje typu RFi dostępne są w szerszej palecie osiągając większe rozmiary. Polecane są m.in. przy dużej intensywności pracy w studio oraz większych planach. Natomiast softboksy te z linii OCF zaprojektowane zostały z myślą o mobilności i pracy w plenerze.

Profoto Softbox Octa to niezwykle popularny modyfikator rekomendowany do stosowania jako światło główne, światło dopełniające czy światło kontrujące. Jest niezwykle popularny w fotografii portretowej czy martwej natury. Poznaj trzy kroki, w których Mira i Thilda stworzyły efekt ożywającego obrazu przy użyciu Profoto B10 i Softbox Octa.

Krok 1. Aranżacja

Mira i Thilda wybrały ciemnoczerwone tło, które pasowało do koloru sukienki. Do stylizacji dodały również złotą ramę, którą siostry ozdobiły kwiatami, aby stworzyć efekt ożywającego obrazu.

„Oprócz chęci stworzenia efektu ożywającego obrazu, nasze zamiłowanie do łączenia romantycznych dekoracji, takich jak złote ramy z obfitością kwiatów i połączenie ich z głęboką czerwienią aksamitu sukienki i tła uwydatnia znacząco kompozycję i wizualny efekt końcowy.”

Krok 2. Ustawienie światła

Statyw z Softboxem i lampą został ustawiony po prawej stronie modelki, pod kątem 45 stopni. Ponieważ Thilda pozowała do tego ujęcia leżąc na ziemi źródło światła w postaci Profoto B10 zostało skierowane w dół. Również pod kątem 45 stopni.

Krok 3. Fotografowanie

Po założeniu wyzwalacza Profoto w sanki swojego aparatu Mira rozpoczęła fotografowanie wykonując pierwsze zdjęcia testowe. Aby osiągnąć optymalne rezultaty, ważne jest odpowiednie umieszczenie lampy B10 z Softboksem Octa w stosunku do modelki. Zazwyczaj ustawia się ją na jednym z boków, skierowaną pod kątem w stronę modelki, aby uzyskać miękkie światło o lekkim kierunku. To pozwoli na subtelne zarysowanie twarzy i zwiększenie trójwymiarowości obrazu.

Wskazówka:

Rozmiar modyfikatora Profoto Softbox Octa wpływa na rodzaj światła, który uzyskamy za jego pośrednictwem. Im większy modyfikator zastosujemy, tym bardziej miękkie i naturalnie rozproszone światło uzyskamy.

Zobacz więcej obrazów autorstwa Miry i Thildy, odwiedź ich stronę internetową.

Ustawienia ekspozycji: 1/160s, f/4, ISO 125

Efektowna sukienka wykorzystana w tym ujęciu została uszyta przez utalentowaną przyjaciółkę fotografek – Louise Xin.

Kup produkty użyte w sesji:

Connect Pro
Inspiracje

Zobacz również