Profoto A10, którą Rune Havn tworzy romantyczny nastrój w ciemności

Udostępnij post:

Rune Havn to pochodzący z Norwegii fotografii ślubny, którego zdjęcia były wyróżniane w wielu konkursach fotograficznych o tejże tematyce. W tym roku znalazł się on także w panteonie „30 Wschodzących Gwiazd Fotografii Ślubnej” plebiscytu, który organizowany był przez branżowy magazyn „Rangefinder”. W swej pracy Rune używa lamp błyskowych Profoto A10 i A2 ceniąc je za doskonałą jakość i niebywałą prostotę obsługi. Zobacz jak w trzech prostych krokach, przy pomocy tylko jednej lampy błyskowej Rune stworzył ten piękny obraz, w którym uchwycił młodą parę w nastrojowym wydaniu.

Profoto A10. Wiodące światło.

Lampy studyjne marki Profoto słyną z najwyższej jakości światła. A model A10 jest w każdym calu lampą Profoto. Jej okrągła głowica zapewnia naturalne i piękne światło, z miękkim, gładkim rozejściem. Jest niewiarygodnie łatwa w użyciu, z superszybkim przeładowaniem ponownego błysku i bardzo wytrzymałą baterią. To sprawia, że z Profoto A10 nigdy nie przegapisz żadnego ujęcia. Ta wyjątkowa lampa błyskowa dostępna jest dla wszystkich, najważniejszych producentów aparatów. Oznacza to, że możesz założyć odpowiednią jej dedykację na aparat Canon, Sony, Nikon, Fujifilm czy Panasonic.

Możesz używać jej w sposób konwencjonalny, tj. jako założoną na aparat typową lampę reporterską. A z wykorzystaniem prostego w użyciu, pozbawionego przycisków i przełączników wyzwalacza Profoto Connect możesz rozpocząć kreatywne eksperymentowanie, używając lampy A10 jako zewnętrznego źródła światła.

A kiedy zechcesz się rozwijać i podnosić swoje umiejętności kształtowania światła, wystarczy włączyć do swojego arsenału szeroką gamę dedykowanych modyfikatorów serii Profoto Clic. Dzięki temu uzyskasz dostęp do możliwości kształtowania światła na najwyższym poziomie, w dowolnym miejscu i czasie, zamieniając cały świat w swoje studio. To wszystko czyni Profoto A10 wiodącą lampą błyskową na aparat i poza nim.

fot. Rune Havn

Krok 1

Tak, jak to zrobił Rune, połóż Profoto A10 na ziemi za fotografowaną parą. Lampę błyskową skieruj w górę, nieco pod kątem względem panny młodej.

Krok 2

Załóż w sanki gorącej stopki aparatu wyzwalacz, np. Connect Pro lub Profoto Connect, aby bezprzewodowo połączyć aparat i lampę błyskową.

Wyzwalacz Profoto Connect pozwala na rozpoczęcie pracy z błyskiem z niebywałą łatwością, gdyż jest on niesłychanie prosty w użyciu. Nie posiada on żadnych przycisków, ani ekranu. Po prostu, tylko go włączasz i od razu możesz rozpocząć fotografowanie z lampą błyskową. Bez studiowania jego instrukcji obsługi.

Krok 3

Wykonaj kilka zdjęć testowych, aby upewnić się, że światło lampy zostało ukierunkowane tak, aby odbijało się na sukni panny młodej padając odbiciem na pana młodego.

Wskazówka

Ustaw wyzwalacz lampy błyskowej Profoto Connect w tryb automatyki TTL i wykonaj najpierw zdjęcie testowe. Jeśli zajdzie potrzeba korekty mocy błysku, to przełącz wyzwalacz na tryb Manual. Wówczas dostosowanie mocy błysku możliwe jest za pośrednictwem aplikacji Profoto lub tradycyjnie, pokrętłem umieszczonym na lampie.

Aparat: Canon EOS 5D Mark III

Obiektyw: SIGMA 35mm F1.4 DG HSM | Art

Ekspozycja: 1/160s, f/1.8, ISO 800

Zobacz więcej obrazów autorstwa Rune Havn, odwiedź jego stronę internetową i konto na platformie Instagram.

Kup produkty użyte w sesji:

Zapisz się do Newslettera​

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz informacje o naszych najnowszych wpisach inspiracyjnych, wskazówkach, najbliższych wydarzeniach, nowych produktach oraz aktualnych promocjach.

Inspiracje

Zobacz również