Wszechstronność Profoto Soft Zoom Reflector w modowej sesji AB+DM Studio

Udostępnij post:

Pierwszym krokiem każdej transformacji jest uświadomienie sobie, że jest ona potrzebna. Ahmad Barber i Donté Maurice osiągnęli to, tworząc swoje Studio fotograficzne AB+DM. To w nim zaprezentowali swoją nową koncepcję podejścia do sesji modowej i opowiedzieli, w jaki sposób wykorzystali wszechstronne reflektory Profoto Soft Zoom Reflector 120 i 180, aby wcielić swoje pomysły w życie.

Dla Ahmada Barbera i Donté Maurice’a, dwóch fotografów tworzących studio fotograficzne AB+DM, transformacja i idące za tym odrodzenie jest częścią ich etosu – zaczynając od samego początku ich biznesu. W 2018 roku, po okazyjnej współpracy w ramach ich odrębnych, odnoszących sukcesy karier – Ahmada w fotografii mody i Donté w portrecie – para zdała sobie sprawę, że ich uzupełniające się talenty wyniosły ich prace na wyższy poziom. „Zauważyliśmy, że brakuje czarnoskórych duetów fotograficznych” – mówi Barber. „Nie mówiąc już o duetach fotograficznych w ogóle”. Tak narodziła się firma AB+DM.

Głębsze spojrzenie na modę w fotografii studyjnej

Studio AB+DM cechuje nowa interpretacja fotografii mody. „Moda często pozbawiona jest emocji” – mówi Barber. „Portret jest tego odwrotnością. Patrzysz na emocje, patrzysz na nastrój, patrzysz na to, jak światło pada na twarz modelki. W naszym studio nie traktujemy ubrań jak zwyczajnego płótna.”

fot. Ahmad Barber i Donté Maurice

Tego rodzaju spojrzenie na to, czym może być fotografia mody jest odzwierciedleniem ich osobistych przemyśleń. „Pomysł transformacji i odrodzenia był czymś, o czym myśleliśmy już od dłuższego czasu” – wyjaśnia Barber, zauważając, że w ciągu ostatnich sześciu miesięcy obojgu coraz bardziej zaprzątało to głowę.

Zatem, kiedy tylko pojawiła się możliwość realizacji sesji zdjęciowej przy użyciu modyfikatora Profoto Soft Zoom Reflector. to oczywiste było, że jej tematem przewodnim będzie metamorfoza. „Sesja zdjęciowa >Odrodzenie< dotyczyła rozkwitu od nasionka w nową istotę” – mówi Barber. „Rozłożyliśmy ten pomysł na różne etapy, opowiadając historię narodzin kwiatu”.

Tworzenie nastroju

Nowe modyfikatory Profoto, to narzędzia do kształtowania światła, które umożliwiły im stworzenie unikalnych i różnych stylów oświetlenia, które budują ich opowieść. „Uwielbiamy narzędzia oświetleniowe Profoto. Uwielbiamy tworzyć różne konfiguracje oświetlenia i testować, które z nich sprawdzają się najlepiej.” W tym celu para często korzystała jednocześnie z modyfikatorów Soft Zoom Reflector w rozmiarach 120 oraz 180, bawiąc się tym, który z nich powinien być kluczowym oświetleniem, a który dopełniającym, w zależności od wymaganego stopnia rozproszenia obrazu. „Zmienna pozycja światła pomaga nam wywołać różne nastroje” – mówi Barber. „Reflektor Profoto Soft Zoom pomógł nam ulepszyć i dostosować nastrój każdego zdjęcia”.

fot. Ahmad Barber i Donté Maurice
fot. Ahmad Barber i Donté Maurice

Narracja metamorfozy wyrażana została w pracach AB+DM na wiele sposobów. Zdjęcia z tej sesji inspirują myśli o ptakach gotowych do lotu, kwitnących piwoniach, przebudzonych kobietach i zatrzymanych w czasie chwilach. Niektóre zdjęcia sprawiają wrażenie płynnych. Inne architektonicznych. W niektórych przypadkach centralną rolę odgrywa odważny kolor, w innych czerń i biel tworzą dramatyzm; nastrój zależy od sposobu oświetlenia.

fot. Ahmad Barber i Donté Maurice

„Światło pozwala wszystko ożywić” – rozmyśla Maurice. „Pozwala nam uzyskać niesamowitą różnorodność oraz bogactwo i nasycenie.”

Łatwość pracy z modyfikatorem Profoto Soft Zoom Reflector, częściowo dzięki regulowanemu ramieniu, była istotna podczas sesji. „Model 180 ze względu na swoją niestandardową wielkość i szerokość, z powodzeniem zastępował panel dyfuzyjny, w przypadku zastosowania którego musielibyśmy ustawić dwa lub nawet trzy lampy, aby błyskając przez niego pokryć tak duży obszar” – wyjaśnia Barber. „Dzięki modelowi 180 możesz uzyskać podobne krycie, a także zwiększyć szorstkość i miękkość światła”.

fot. Ahmad Barber i Donté Maurice

Uchwycenie chwili

Zabawa z dyfuzją pozwala Barberowi i Maurice’owi napełnić zdjęcia emocjami, rejestrując nie tylko ubrania, ale także ruchy obiektów, wyraz twarzy modela i odcienie skóry. „Łączymy się w chwili mody, a nie tylko korzystamy z mody danej chwili” – mówi Barber.

Niezależnie od tego, czy używają światła, aby nadać skórze blask, czy rzucić cień poprzez oko, jest ono integralną częścią opowiadanej przez Barbera i Maurice’a historii. „Potrzebujemy modyfikatora, który pozwoli nam zwiększyć wydajność na planie, zachowując jednocześnie wysoką jakość strumienia świetlnego. Reflektor Profoto Soft Zoom jest tego doskonałym przykładem” – mówi Barber. „Możemy uzyskać twarde światło, możemy uzyskać miękkie światło, możemy uzyskać coś szerokiego, możemy użyć go jako wypełnienia, możemy użyć go jako klucza, możemy go użyć do rozświetlenia całego tła”.

fot. Ahmad Barber i Donté Maurice

Niezależnie od nastroju, jaki Barber i Maurice chcieli stworzyć, to właśnie nowe Soft Zoom Reflector pozwoliły im znaleźć właściwą równowagę pomiędzy twardym i miękkim oświetleniem. Ten wyjątkowo wszechstronny modyfikator zapewnia możliwość kreowania każdego rodzaju światła. Jest on także kompatybilny ze wszystkimi studyjnymi lampami Profoto od Pro-11 z głowicami ProHead, poprzez popularne D2, aż do akumulatorowych B10X czy B1X.

Fotografia: AB+DM Studio
Makeup: Hailey Trifiro
Włosy: Nasetia Artistry
Stylizacja: Fatiyha Johnson
Modeling: Jailan of Select Models Atlanta
Video: Shawn Michael Craig

Kup produkty użyte w sesji:

Profoto connect pro
Zoom Reflector

Zapisz się do Newslettera​

Zapisz się do newslettera, a otrzymasz informacje o naszych najnowszych wpisach inspiracyjnych, wskazówkach, najbliższych wydarzeniach, nowych produktach oraz aktualnych promocjach.

Inspiracje

Zobacz również